Bennu, de asteroïde die de
aarde ernstig kan ontregelen
De Nasa
sonde Osiris-Rex heeft deze prachtige beelden gemaakt
van Bennu,
een asteroïde, die de aarde zou kunnen vernietigen. Het stuk ruimtepuin,
dat gemakkelijk een tiental hectare oppervlakte zou kunnen vullen, zweefde op
het moment van de foto zo’n 115.870 kilometer van de aarde. Dat is op de schaal
van het zonnestelsel zeer dichtbij.
Volgens de Nasa is er een kans dat Bennu de aarde de komende periode
of tijd raakt, maar die is slechts 1 op 2700. Mocht dat echter gebeuren, dan
komt er een kracht vrij van 80.000 atoombommen. De asteroïde kan de aarde dus
in potentie vernietigen. Vandaar dat Nasa het brok
goed bestudeert, zodat we er meer over weten en de kansen op een aanvaring goed
kunnen inschatten.
Bennu is echter om meer redenen interessant als onderzoeksobject. De
asteroïde is miljarden jaren oud en was er al toen de aarde nog een hete massa
was waar niets op leefde of groeide. Er bestaat al langer het vermoeden dat Bennu zelfs een
rol kan hebben gespeeld bij het ontstaan van leven op aarde. Wellicht is de
asteroïde eerder op de aarde gebotst, waarbij sporen van leven op onze planeet
zijn achtergebleven.
Osiris-Rex draait sinds december
rondjes om Bennu.
Daarbij is al de belangrijke ontdekking gedaan dat de asteroïde water bevat.
Dat betekent in theorie dat er sporen van leven te vinden zijn aan
geloofwaardigheid. Bennu
is het kleinste object ruimte ooit waar omheen een satelliet in een baan is
gebracht. [bron: www.fagt.nl]